Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 14:06 Bu haber 471 kez okundu
 
Musa Ertugan: Zor günlerden iktidar yollarına…
İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan, İyi Parti’nin kuruluşunun 4. Yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘İyi bir Türkiye’ idealiyle yola çıkan İyi Parti’nin geçmişte yaşadığı sorunlara rağmen yılmadan, usanmadan, Türk Milleti için vatanseverlerin bir araya gelerek iktidara yürüdüğünü anlattı.
SİYASİ PARTİLER Haberi
Musa Ertugan: Zor günlerden iktidar yollarına…

İşte Musa Ertugan’ın paylaşımı

 

İYİ PARTİNİN 4. YIL DÖNÜMÜ ANISINA...

4 YIL ÖNCESİNDE YAŞANAN ZORLU GÜNLER...

Türkiye’nin yeni ve iddialı siyasi partisi konumunda olan İYİ PARTİ, Meral Akşener’in liderliğinde “İYİ BİR TÜRKİYE İDEALİYLE” yola çıkmış bir partidir. Bu idealin detaylarını, İYİ Parti’nin hedeflerini ve bugün gelinen sürece nasıl gelindiğini özetle anlatmaya çalışacağım.

Yıl 2015’ kasım ayının sonuna doğru Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in MHP genel başkanı adayı olması münasebetiyle beni aramıştı ve çok samimi bir görüşme yaptık görüşme sunucunda inanarak hayırlı bir yola cıktık.

Amacımız Meral Akşener Hanımefendiyi MHP Genel Başkanı Yapmak ülkücü hareketi türk milliyetçilerini iktidara taşımaktı.Bu nedenle bende MHP üst kurul delegesi olarak sayın akşener`e kurultayımızın yapılması için Noterden İmza veren Antalya da İlk, Türkiye de 2.Kişiyim. ve MHP Delegeleri üzerindeki psikolojik baskıyı kırmak amacı ile basın ve sosyal medyada yayınlayan Türkiyede ilk kişiyim.

Sayın Genel Başkanımız Beni Arayarak Allah Razı Olsun Musa Başkanım Diyerek Teşekkür Etmişti.

Bilindiği gibi sayın genel başkanımız ve yol arkadaşları olarak birlikte çok zorlu süreçler yaşadık MHP'de demokratik kanuni hakkımız olan kurultayımızın engellenmesinden sonra ve sayın akşenerin MHP genel başkan adayı olması ve bizlerin Akşener ile birlikte yol arkadaşı olarak imza vermemizden dolayı MHP'de parti içi demokrasiye darbe vurularak başta sayın Akşener olmak üzere hepimiz partimizden ihraç edildik.

Yaşadığımız zorlu süreç sonrasında Tek adamlık rejimi ve cumhurbaşkanlığı sistemine karşı Türkiye genelinde Milli iradenin önemi ve 80 milyon kere hayır kampanyası için düzenlenen Meral AKŞENER Hanımefendinin konuşmacı olduğu toplantılar için salonlar verilmemiş, verilmiş olan salonlarda son anda iptal ettirilmiş, zaman zaman salonların kapıları kapatılmış, ışıkları söndürülmüş her türlü yakışıksız iftiralar tetikçi yazan çizenler ve havuz medyasının konusu olmuştur.

2015 den sonraki Süreci Antalya ve Türkiye merkezli yoğun bir tempoda aralıksız sürdürmeye çalıştık Antalya her zaman türkiyeye örnek faliyetler yapmıştır. bu süreçte 15 Temmuz`u yaşadık her türlü iftira ve tehdit ile genel başkanımızın üzerine gidildiği ve Yalova salon toplantımız iptal edildiği dönemde sayın genel başkanımız bana toplantının iptali ile ilgili mesaj atmıştı bende sayın genel başkanımızı hemen arayarak uygun görürseniz toplantımızı milmab olarak antalya da yapalım dedim değerlendirme neticesinde antalya da yapmaya karar verdik.

Yalova toplantısı iptal edildiği için, antalya da toplantının iptal ihtimalini ve her türlü ince ayrıntıları düşünerek Antalyada MİLMAB olarak 13 ocak 2017 Yemek 14 Ocak 2017 konferans proğramı hazırladım. Sayın genel başkanımızla görüştüm ve valiliğe MİLMAB Başkanı olarak izin müracaatı yaptım. valilik izni çıkmama ihtimali halinde 1. gün yemekte davetlimiz olduğunu ve konuşma yapmasını 2. gün konferansa izin verilmez ise mutlaka otelde bulunması ve lobide otel önünde katılımcılara konuşma yapması için önemle ricada bulundum. her türlü ihtimale karşı direneceğimizi ve bütün sorumluğu üzerime aldığımı söyledim.

Sonuç, MİLMAB olarak Valiliğe yapmış olduğumuz toplantı izni ile ilgili müracaat izni kabul edildi bana bir takım kağıtlar imzalamamı söylediler bende okumadan imzaladım. yetkililer neden okumadığımı sordu bana bende verilen izin önemli detaylar önemli değil sıkıtı olursa bedelini öderiz dedim. zorda olsa izin verildi. konferans ve yemekli toplantı çok yogun kalabalıktı ve çok güzel gecti.

O Zorlu Günlerde Antalyadan türkiyeye bir başlangıç yaptık sayın genel başkanımız toplantı bitiminde 2 şey söyledi 1.musa başkanım umudum kırılmıştı antalyadan bana umut verdiniz allah senden razı olsun. Diğeride musa başkanım devlet kayıtlarına girdin. demişti...

Ayrıca 15. temmuzdan sonra o zorlu dönemlerde türkiye genelinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i yalnız bırakmayan çok az kişiden biriyim.

Sayın Genel Başkanımızın Parti kurulmadan önce katıldığı 30 Nisan 2016 Konyaaltı kent meydanı mitingi, 13 -14 Ocak 2017 Marmara otelde yemek ve konferans ... Marmara 2017 Ramazan Günü yüksek katılımlı İftar Yemeği organizasyonlarını MİLMAB (milliyetçi meslek adamları birliği) ismiyle yapılmıştır. Ayrıca ‘Hayır’ Kampanya sürecinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in; Muğla, Sakarya ve Malatya’daki konferansları valilik izin müracaatı yapımaya korkulan günlerde MİLMAB başkanı olarak benim valilik müracaatı ve Resmî izni il il temsilcilerimiz önderliğinde sayın genel başkanımızın bilgisi dahilinde yapılmıştır.

Partimiz kurulmadan Önce ve sonrası Antalyada otobüs organizasyonları dahil ve tüm calışmalarda korkusuzca Benimle birlikte çalışan emek veren organizasyonlarda katkıda bulunan tüm arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim.Bu günlerin temeli o zor günlerde atılmıştır.

Tüm engellemelere rağmen İYİ bir Türkiye hayalinden vazgeçmedik. hukukla bağdaşmayan ve insafa sığmayan zorluklara rağmen Meral Akşener ve ve yol arkadaşları olarak başlattığımız demokrasi hareketi sonucunda partimizi kurduk ve Bu zorlu süreç, İYİ Partiyi doğurmuştur.

Gelinen noktada “Dürüst, inancını inancının gereği yaşama, kimlikli duruş ve gerektiğinde yanlışlar karşısında tavır koyabilen bir karakterin temsilcisi olarak İYİ PARTİ’NİN Genel Başkanı ve Cumhuriyet tarihimizin ilk kadın Cumhurbaşkanı olması gerektiğine inanıyoruz.

Toplumun yarısı kadın ve gençlerimizin çoğunlukta olduğu bir ülkeyiz. Kadın ve gençlerimizin tercihi de bu yüzden İYİ Parti ve Meral Akşener olacaktır.

O günlerden sonra şu an hedeflerimiz ve hayallerimiz de büyüdü. Türkiye İYİ olsun diye kutsal bir yolculuğa çıktık. Sayın Genel Başkanımızın İfade ettiği gibi Adalet ve demokrasi için Güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme mutlaka geçilmesi gerektiğine inanıyorum. Ana hedefimiz ülkemiz ve milletimize hizmet etmektir.

Şimdi Tek Amacımız Partimizi iktidar ve Sayın Meral Akşener hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapmaktır. Ülkemiz ve çocuklarımız için çok önemlidir.

Ülkemizi 20 yıldan beri tek başına yönetmekte olan AKP iktidarının; Adalet, Eğitim, Özgürlükler ve Ekonomi konusunda bir türlü sınıf atlayamadığını hatta sınıfta kalmıştır.

İYİ Parti İktidarında, iyilik güneşinin aydınlattığı iyi bir Antalya iyi bir Türkiye İçin; Adalet Ve Demokrasi İçin, Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan herkesi birlikte hareket etmesi gerekiyor.

Genel Başkanımız sayın Meral AKŞENER, Türk-İslam örf ve adetlerini temsil konusunda; mutlu bir eş, anne, babaanne olması yanında milli ve manevi değerlerini özümseme ve yaşama konularında, kendilerini tanıyanların takdir ettiği bir kişiliğin temsilcisidir.

Meral AKŞENER’İN adının geçtiği her zeminde; Dürüstlük, inancını inancının gereği yaşama, kimlikli duruş, yerine ve zamanına göre (28 Şubat örneği) tavır koyabilme gibi üstün özellik ve güzellikler akla gelmektedir.

Son günlerde Yapılan anketlere göre yapılacak ilk secimlerde biz İyiliğin kazanacağından eminiz. milletimizden destek bekliyoruz, İYİ Parti olarak Milletimizden alacağımız destek sayesinde sayın genel başkanımızla birlikte memleketimize ve ülkemize hizmet etmek için tüm iyi kadrolarımızla birlikte hazır olarak bekliyoruz.

Ayrıca, Partimize, Sayın Genel başkanımıza ve bizim gibi başından buyana aralıksız zorlu mücadelede ön saflarda hedef olan bu yola baş koyan inanmışlara hiç kimse tahrik ve iftira atarak operasyon çekmeye calışmasın ve gözlük üstünden bakarak ayak takımlarına taşeronluk yaptırmasın altında kalır ve ezilirler.

2015...2021 BİZİM Zamanı Geldiği Zaman Kitaplara Konu Olacak ve Gelecek Nesillere Miras Bırakacağımız Yaşanmış ve Bedel Ödediğimiz Gercek Bir Hikayemiz VAR.

2015...2021

İYİ PARTİ KURUCULAR KURULU ÜYESİ

Musa Ertugan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Musa, Ertugan:, Zor, günlerden, iktidar, yollarına…,
Yorumlar
Haber Yazılımı