Haber Detayı
04 Kasım 2021 - Perşembe 10:12 Bu haber 9843 kez okundu
 
Genel Sekretere Mobbing Kıskacı!
Antalya AKP yönetiminin 'Kırmızı çizgimizdir' dediği Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Emre Çalışkan'a soruşturma açıldı, borçlandırıldı.
- Haberi
Genel Sekretere Mobbing Kıskacı!

15 FETÖ darbesi sonrası AKP il başkanlığı görevinden alınarak partiden kovulan Av. Rıza Sümer, Akdeniz Üniversitesi olaylarında ortaya çıktı...
AKP'den uzaklaştırılan Av. Rıza Sümer
 
AKP İl Yönetimi Kalsın Demişti
AKP İl Başkanı ve milletvekillerinin Emre Çalışkan'ın Genel Sekreterlik görevine devam etmesi hususunda ricada bulunduğu biliniyordu. Bu ricaya rağmen Emre Çalışkan, genel sekreterlik görevinden alınarak İlahiyat Fakültesinde pasif bir göreve getirilmiş ve yerine vekaleten Ali Evren İmre atanmıştı. Şimdi de
Emre Çalışkan'a bir soruşturma kapsamında yasal faiziyle birlikte 750 bin TL'lik borç çıkarıldığı ve ödeme yapmasının istenildiği öğrenildi.
Makamı Boşaltmama Cezası mı?
Eski AKP il başkanı Rıza Sümer'in soruşturmaya dahil olarak
Emre Çalışkan'ın avukatlığını
yapacağı konuşuluyor. Açılan soruşturmanın Üniversitedeki Spor Salonu işiyle ilgili olduğu ve Emre Çalışkan'ın genel sekreterlik makamından istifa etmemesi nedeniyle cezalandırılmak istenildiğine vurgu yapılıyor.
Emre Çalışkan'ın uğradığı mobbing nedeniyle yatay geçiş yaparak lisansüstü eğitimini de Alanya Alaattin Keykubat üniversitesinde tamamlamaya çalıştığı belirtiliyor.
Kripto Kadrolaşma Devam Ediyor İddiası?
FETÖ nedeniyle 6 yıl ceza almış eski Rektör İsrafil Kurtcebe döneminin A Takımı Kadrosunda yer alan ve hakkındaki rüşvet suçlaması sonrasında Hastane Başhekimliği görevinden istifa eden şimdiki rektör yardımcısı Murat Turhan'ın Emre Çalışkan gibi AKP tabanın da sevilen birini istemediği kripto tartışmalarını alevlendiriyor. Üniversitedeki istifalar, görevden almalar ve yeni atananların erken seçimin konuşulduğu bir ortamda AKP lehine olmadığına işaret ediliyor. AKP Antalya il yönetiminin Üniversite ile karşı karşıya gelmiş olmasına ve mesafeli ilişkisine ise hiç bir anlam verilemiyor.
Hubris Sendromu ve Güç Zehirlenmesi
Hubris terimi, Yunan mitolojisinde kelime anlamı olarak “kibir veya aşırı gurur” anlamına geliyor. Mitolojide bir yöneticinin kendisini diğerlerinden daha üstün görmesi ve tanrısal özelliklere sahip olduğunu düşünmesi olarak tanımlanıyor. Akdeniz üniversitesindeki oyun kurucu ve eş rektör gibi davranan Murat Turhan'ın kendinden başka hiç bir güçlü aktörü yönetim kadrosunda görmeye tahammülünün olmadığı dillendiriliyor. Murat Turhan'ın diğer rektör yardımcıları Gülbin Arıcı ve Cengiz Toker'i bile pasifize ettiği anlatılıyor. Enver Terzioğlu ve Aylin Korçum gibi yakın yol arkadaşlarıyla bile ters düşülmesinin arkasında yine Murat Turhan'ın olduğu iddia ediliyor.
Yöneticilik vekalet müessesesidir, eğer akademi sizi istemiyorsa zorla iş başında kalamazsınız diyen üniversite personeli bir çıkış yolu arıyor.
Murat Turhan'a karşı inanılmaz bir öfkenin olduğu konuşuluyor. Ne hastane ne de kampüsteki personeli beklentisi karşılanmış görünüyor. Özkan çiftinin Murat Turhan'ı görevden uzaklaştırması gerektiği, kaprislere ve komplekslere dayanacak gücün kalmadığı belirtiliyor. Murat Turhan'ın Rektör Özlenen Özkan'ı koruyor rolü yerine, bu kurtarıcıdan kurtulmak gerektiğinin daha elzem olduğu ifade ediliyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Genel, Sekretere, Mobbing, Kıskacı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı