Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 22:06 Bu haber 651 kez okundu
 
Ekmeğimizle oynanıyor!
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in hastahanede olduğu süreçte, gizlice dört taksi durağının sınırlarının UKOME kararı ile değiştirilmesi ve olayın geçtiğimiz ağustos ayında ortaya çıkması ile taksi esnafının tepkisi, mahkemeye yansıdı. UKOME kararının altında ise Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer'in onayı bulunuyor. Durak esnafı, geçen seçimde oy vermedikleri için kendilerinin cezalandırılmak istendiğini ileri sürerek, Başkan Niyazi Özçelik ne yapmaya çalışıyor? sorusunu soruyor.
GÜNDEM Haberi
Ekmeğimizle oynanıyor!

Hürriyet Taksi Durak Başkanı Ali Çetinkaya, yıllardır bu durakta çile çekerek çalıştıklarını ifade ederek başladığı açıklamasında,"burada yerleşimin az olduğu dönemlerde biz vardık. Gün oldu şiftah yapmadan evlerimize gittik. Bugün bölgenin rantı artınca Şafak Mahallesi bize sorulmadan, bilgimiz dışında elimizden alınmak isteniyor"dedi.

Bu yılın ocak ve mart aylarında UKOME'de alınan kararla Hürriyet,Sur,Varsak Köprüsü ve Uncalı taksi duraklarının sınırlarının gizlice değiştirilmesi ve böylece faaliyet alanlarının durakta aracı bulunan esnafın bilgisi dışında daraltılması durakta aracı olan esnaf tarafından tepki ile karşılandı.

Kendilerine konuyla ilgili görüşleri sorulmadığı için kızgın olan durak esnafı, eğer taksi sayısı yetersiz ise duraklarmızın alanı değiştirilmeden, mevcut duraklarda araç sayısı arttırılabilirdi serzenişinde bulundu.

Kararın altında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer'in imzasının bulunduğunu ve konudan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in haberinin olmadığını ileri süren esnaflar, Başkan Böcek canı için mücadele ederken birileri kararı geçirmiş. Ve geçen bu karardan aylarca haberimiz olmadı" sümenaltı" edilerek,bekletildi iddiasında bulundular.

Diğer yandan da Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik'in geçen seçimde kendisine oy vermeyen durakları cezalandırmak için böyle bir yola başvurduğunu iddia ettiler.

Hürriyet Taksi Durak Başkanı Ali Çetinkaya, yıllardır bu durakta çile çekerek çalıştıklarını ifade ederek başladığı açıklamasında,"burada yerleşimin az olduğu dönemlerde biz vardık. Gün oldu şiftah yapmadan evlerimize gittik. Bugün bölgenin rantı artınca Şafak Mahallesi bize sorulmadan, bilgimiz dışında elimizden alınmak isteniyor"dedi.

Bir duyum üzerine kendilerine ait durak alanı ile ilgili başvuru yaptıklarını ve UKOME tarafından alınan mevcut kararın bu başvurunun ardından ortaya çıktığını aktaran Durak başkanı Çetinkaya, ocak ayında alınan karardan kendilerinin ağustos ayında bilgi sahibi olduklarını dile getirdi.

Geçen sekiz aylık sürede kendilerinin hiçbir şekilde bilgilendirilmemesinden yakınan Çetinkaya, kendilerinin yok sayılmasının büyük ayıp olduğunun altını çizdi.

Yıllar önce zor şartlarda kurdukları duraklarında, zamanın şartlarında ekmek parası kazanamadan evlerine gitmek zorunda kaldıklarını anlatan Çetinkaya, "bölgenin rantı biraz yükselince, yapılmak istenen şey ekmeğimize göz dikmektir. Buna bizler izin vermeyeceğiz" diyerek tepkisini ortaya koydu.

Konuyla ilgili olarak, yargıya başvurduklarını ve mahkeme sürecinin devam ettiğinin altını çizen Hürriyet Taksi Durağı Başkanı Çetinkaya, randevu talebinde bulundukarı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'le görüşmek ve soruna çözüm bulması talebinde bulucaklarını kaydetti.

Başkan Böcek'in konudan bihaber olduğuna inandıklarına işaret eden Çetinkaya, "Başkan Böcek'in bu cefakar esnafın sesini duyacağına ve konunun çözümleneceğine inanmak istiyoruz" dedi.

Durakların karara karlı açtıkları dava  dosya numaraları ise şu şekilde; 2021/943, Antalya 5. İdare Mahkemesi,2021/942 , Antalya 5. İdare Mahkemesi, 2021/920  Antalya 1. İdare Mahkemesi Antalya 4. İdare Mahkemesi, 2021/970

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekmeğimizle, oynanıyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı