Haber Detayı
29 Ekim 2021 - Cuma 14:56 Bu haber 11436 kez okundu
 
Bilgi İşlem Dairesi Kozmik Oda mı?
Akdeniz Üniversitesi'nde skandalların ardı arkası kesilmiyor... Kamuoyunda konuşulan iddiaların hiç birine cevap verilmiyor... Duymadım, görmedim, bilmiyorum taktiği ile olayların üzeri kapatılmaya mı çalışılıyor ?
GÜNDEM Haberi
Bilgi İşlem Dairesi Kozmik Oda mı?

Rektör yardımcısı Murat Turhan'ın Bilgi İşlem Dairesine yaptığı ziyaretlerin ardında önemli bir iddia yer alıyor. Turhan'ın özellikle hastane ve diğer birimlerde çalışan personelin bilgisayar kayıtları ve işlemlerini izlediği konuşuluyor. FETÖ'den 6 küsur yıl ceza alan eski rektör İsrafil Kurtcebe döneminde Bilgi İşlemden sorumlu rektör danışmanı olan Murat Turhan hakkındaki bu iddia doğruysa yaşananlar kamuoyunu sarsacak nitelikte görünüyor. Murat Turhan'ın hırs dolu, kuralsız ve hukuksuz girişimlerinin 'Böcek yerleştirme ve Dinleme' skandallarına dönüşme ihtimalinden bahsediliyor.
İntihar İddiası Neden Soruşturulmuyor?
Falezler'de cesedi bulunan, Akdeniz Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesinde görevli bilgisayar mühendisi Çağrı Sertaç Kesici’nin kendisine uygulanan mobbing yüzünden intihar ettiği öne sürülmüştü. Bilgisayar Mühendisi Kesici'ye Murat Turhan’ın göreve gelmesiyle birlikte mobbing uygulandığı, görevinden alındığı, Kesici’nin küçük bir odada yalnız çalışmak zorunda bırakıldığı ve oda kapısındaki isimliğinin Murat Turhan tarafından sökülerek yere atıldığı iddia ediliyor. Murat Turhan'ın Bilgi İşlem Dairesindeki yeni prensinin ise Bilgisayar Mühendisi Erdal M. olduğu söyleniyor.
Tıp Doktoru mu? Yazılım Mühendisi mi? Her Bir Şeyolog mu?
Murat Turhan'ın, Akdeniz üniversitesindeki rektör yardımcılığı makamını, ortağı olduğu yazılım şirketinin amaçları için de kullandığı iddia ediliyor. ASOS isimli programla ilgileniyor, ASOS için üniversitenin imkanlarını ve personelini kullanıyor. ASOS ile ilgili gelişmeler, erkenden basına sızdığı için Murat Turhan ve Erol Gürpınar'ın Akdeniz üniversitesine satış yapamadıkları ancak Akdeniz üniversitesini referans göstererek başka üniversitelere pazarlamaya yöneldikleri konuşuluyor.
Üniversitede İşleyiş Kördüğüm ve Fişleme İddiaları!
Yönetim, kendi atadığı dekanlarla ve fakülte sekreterleriyle sorun yaşıyor. En son istifa haberi Tıp Fakültesi Dekanlığından geldi ve Rektörün çok yakın arkadaşı olarak bilinen Prof. Dr. Aylin Korçum istifa etti. İstifa olayının arkasında Murat Turhan'ın Tıp Fakültesininin işlerine karışması gösteriliyor. Öte yandan yeni atanan dekanı kamuoyu çok iyi tanıyor. Murat Turhan'ın iş ortağı Prof. Erol Gürpınar. Özkan çiftinin Murat Turhan ile yol yürüyemeyeceğini anlayamamış olması ise manidar bulunuyor. Akademik ve İdari personel Murat Turhan'dan oldukça rahatsız. Murat Turhan, Özkan çifti ve kendisinin 'yancı' ekibi hariç herkese üsten bakıyor, aşağılıyor ve hakir görüyor. Kendisine bağlılığını bildiren, laf taşıyan ve dedikodu üreten bir güruh yaratmış olan
Turhan Dönemi 'ben yaptım oldu' dönemi olarak tanımlanıyor.
Akademisyeni Yaşat ki, Üniversite Yaşasın!
Hukuk ve demokrasiden uzaklaştıkça bir çok mağduriyet yaşanıyor ve kamuoyuna yansıyor. "Aklımla dalga mı geçiyorsunuz" diyerek personel azarlamayı ezber hale dönüştüren Murat Turhan bir küskünler ordusu kuruyor ve her hareketi ve konuşması ego kokuyor. Kadro yükseltmesi alamayan 400 akademisyene her gün yenileri ekleniyor ve çalışanlar hor görülüyor.
Üniversitenin kurumsal hafızası siliniyor, tek başına tüm birimleri yönetmeye soyunan Murat Turhan, üniversitedeki rutin işleyişi tıkıyor, yavaşlatıyor, şov yapıyor ve görevini kötüye kullanıyor. Murat Turhan bir yöneticide bulunması gereken; girişkenlik, güvenirlik, takım çalışmasına yatkınlık, açıksözlülük, empati kurma, iletişim, organizasyon ve motive edebilme yeteneği sergileyemiyor. "Kripto" yapılanma iddiaları gündemdeki yerini korurken, Murat Turhan'a kol ve kanat gerenler, üniversitenin çöküşünü ve motivasyon kaybını fark edemiyor.
 
Haber Merkezi
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilgi, İşlem, Dairesi, Kozmik, Oda, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı