Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 21:19 Bu haber 1281 kez okundu
 
Taş: CHP’nin şirazesi kaydı
AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın HDP’ye yaptığı ziyareti eleştirerek, “Bayar, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganı atanlara ‘İt sürüsü’ diyenleri ziyarete gidiyor. Artık CHP’nin şirazesi kaymıştır” dedi
GÜNDEM Haberi
  Taş: CHP’nin şirazesi kaydı

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, yaptığı yazılı açıklamada siyasi parti temsilcilerinin söz, tutum ve davranışlarıyla halkın bir aynası olması gerektiğini söyledi. CHP’nin son dönemlerdeki söylem ve davranışlarıyla halktan ne kadar uzaklaştığının ortada olduğunu söyleyen Taş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Atatürk demekten imtina eden bir il başkanı, ülkemizin en büyük şehrinde CHP’nin başında. Seçim döneminde HDP ile ittifaklarını söyleyemeyenler bugün kol kola girmiş birbirlerini ziyaret ediyorlar” dedi.
 
HDP ziyareti eleştirisi
CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın HDP’ye yaptığı ziyareti eleştiren Taş, “CHP yöneticileri, seçim döneminde HDP ile ittifakları sorulduğunda kaçamak cevap verip, bu ittifakı gizlemeye çalışıyorlardı. Seçim bitti, oy kaygısı da bitti ve CHP’nin gerçek yüzü ortaya çıktı. Şimdi kol kola girdiler ve bunu da açıkça dile getiriyorlar. CHP Antalya İl Başkanı, HDP’yi ziyaret ediyor ve kendi ifadesiyle Türkiye gündemini değerlendiriyorlar. Yöneticilerinin teröre açıkça destek verdiği, terör örgütü PKK’ya tepki gösteremeyen bir parti ile CHP’nin, hangi ortak noktada buluştuklarını merak ediyoruz” diye konuştu.
 
‘Bu CHP kontrolünü yitirmiş’
Nusret Bayar’ın ziyarette belediye başkanlarının gözaltılarıyla ilgili görüşme yaptıklarını attığı sosyal medya mesajından anladıklarını belirten Taş, şöyle devam etti: “Ziyarete gittiğiniz partinin bir belediye başkanı düzenlenen mitingde, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganı atanlar için ‘İt Sürüleri’ ifadesini kullanıyor. Şimdi sormak istiyorum Sayın Bayar’a, savunduğunuz belediye başkanları arasında CHP ile özdeşleşmiş bu sloganı atanlara it sürüsü diyen belediye başkanı da var mıydı? Türkiye Cumhuriyeti’nin ve CHP’nin kurucusu Atatürk’e Atatürk diyemeyen bir il başkanı var.  Kendi partililerine it sürüsü diyen, terör örgütüyle teması, desteği olan bir partiyle can ciğer kuzu sarması olan Antalya İl Başkanı ile bu CHP yönünü ve dengesini kaybetmiş, kontrolünü yitirmiş, kısacası şirazesi kaymıştır.”


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Taş:, CHP’nin, şirazesi, kaydı,
Yorumlar
Haber Yazılımı