Haber Detayı
06 Kasım 2021 - Cumartesi 21:52 Bu haber 666 kez okundu
 
MHP'Lİ VEKİLE ORTAK TEPKİ VERDİLER
CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın Millet İttifakı’na yönelik sözlerine ortak cevap verdiler. Karadağ ve Arıkan, “Alaaddin Keykubat'ın kemiklerini sızlatan tutumunuzu şiddetle kınıyoruz” dediler.
SİYASET Haberi
MHP'Lİ VEKİLE ORTAK TEPKİ VERDİLER

Alanya Belediyesi’nin Kale’deki 800. fetih yılı kutlamalarında MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın CHP ve İYİ Parti’ye yönelik olarak, “Vatanımızın birliğine ve dirliğine kast eden terör uzantılarının hepsi bir araya gelmiş Cumhur İttifakı’nın düşmesini beklemekte” sözlerinin ardından ilçe başkanları Coşkun Karadağ ve Alper Arıkan ortak açıklama yaptılar. 

“ALANYA'NIN DEĞERLERİNİ KİRLİ SÖYLEMLERİNİZDEN UZAK TUTUNUZ”

Durmaz’ın sözleri üzerine ortak açıklama yapan Karadağ ve Arıkan şu ifadelere yer verdiler: “Alanya'mızın fethinin 800. yıl etkinliklerinde maalesef MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın konuşmasında, Millet İttifakı’nı teröristlikle bağdaştırması, kutuplaştırmadan sıyrılamayan, milliyetçilik kavramından uzak,  insanları ötekileştiren bir dil kullanması bizleri oldukça rahatsız etti. Alanya hepimizin. Alaaddin Keykubat'ın kemiklerini sızlatan tutumunuzu şiddetle kınıyoruz. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in ev sahibi olarak misafirine hakaret ettirecek konuşmalara da fırsat vermesini ayrıca yadırgıyoruz. Terör örgütü ile kirli pazarlıkları kimlerin yaptığını, ülkemiz ve Alanya’mız çok iyi biliyor. Genel başkanlarımıza yapılan saldırılar, milletvekillerimizin darp edilmesi, tehdit söylemleri, ülkemizi tekrar kaos ortamına sürükleme çabaları kesinlikle karşılık bulmayacak. Alanya Yörüklerin şehridir. Bizim memleketimizden terörist çıkmaz. Bizim memleketimiz milliyetçilik mücadelesinde ışık yakan vatansever Atatürkçülerin şehri. Lütfen Alanya'nın değerlerini kirli söylemlerinizden uzak tutunuz. Millet ittifakı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığını koruması için mücadele eden, bayrağına değerlerine bağlı vatanseverlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir ittifak. Bizler Cumhur İttifakı’nın milli meselelerde yetersizliğini bilsek de siyasi nezakete uygun olarak şehrin bütünlüğü açısından belediyenin bütün programlarına hassasiyetle tüm kademelerimizle katılım sağlarken sizin bu ötekileştirici, nefret dolu söyleminiz programı terk etmemize vesile oldu. Alanya'da kamuya açık herkesin, her kesimin, vatandaşın katıldığı bu gibi programlarda siyasetteki nefret söylemlerinden arındırılan bir dil kullanmanızı tavsiye ediyor, sizleri şiddetle kınıyoruz.”

İYİ Parti Alanya ilçe Başkanı Alper Arıkan

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadag

SADİR DURMAZ NE DEMİŞTİ?

Kale’deki programda konuşan Durmaz, “Türk kültür ve medeniyetinin kapsayıcılığını idrak edemeyenler, Türk’ün tarihinden bihaber olanlar ve bunun bilincinde olup Türk düşmanlığı yapanlar, bugün bir araya gelmiş durumda. Ülkemizin 2023 lider ülke Türkiye vizyonuna engel olmak, kabuğunu kırıp bölgesel ve küresel güç olma yolunda ilerleyişini durdurmak, enerjisini tüketmek için her yolu deneyen, her fırsatı kullanan, her sorunu siyasi alana çeken kirli bir ittifakla karşı karşıyayız. Siyasi hesap, çıkar ve menfaat uğruna çiğnenmedik değer bırakmayanlar, senaryosu okyanus ötesinde yazılan oyunları ülkemizde sergileyenler, özetle Cumhur İttifakı’nın yerli ve milli duruşundan rahatsız olanlar size Alanya’dan sesleniyorum. Sizi ve akıl hocalarınızı rahatsız etmeye devam edeceğiz. Vitrinde Atatürk maskesi kullanıp içerde bölücülerle hesap yapanlar, işine gelince milliyetçi kesilip Kürdistan denilince tek kelime edemeyenler, ahlaksızca şehit yakınına hakaret edenler, vatanımızın birliğine ve dirliğine kast eden terör uzantılarının hepsi bir araya gelmiş Cumhur İttifakı’nın düşmesini beklemekte. Bunun için de her yolu mübah görerek koltuk uğruna devletin düşmesine bile rıza göstermektedir” ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'Lİ, VEKİLE, ORTAK, TEPKİ, VERDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı