Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 21:37 Bu haber 335 kez okundu
 
"KÖSTEK OLMAYI BIRAKIN DESTEK OLUYORUZ"
CHP'li Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen, son günlerde basında çıkan haberlerin asılsız olduğunu iddia ederek yazılı bir açıklama yayınladı...
BELEDİYELER Haberi

Başkan Sözen'in açıklamsı şöyle: 

Kıymetli hemşehrilerim,

YANDAŞ MEDYA her zaman olduğu gibi yine YALAN HABERLERİYLE şahsımı ve belediyemizi karalamaya devam etmekte. 24 Ekim 2021 tarihinde yandaş “YENİ ŞAFAK GAZETESİ”nde “250 Milyonluk Yatırıma Takoz” başlığı ile yayınlanan haberde, yatırımlara engel olduğumuz ifade edilmiş, GERÇEKLER SAPTIRILARAK KAMUOYU YANLIŞ BİLGİLENDİRİLMİŞTİR. Siz değerli halkımıza yandaş basın eliyle aktarılan bu bilgi tamamen YALANDIR.

 

Bugüne kadar hangi kurum ve kuruluş eliyle olursa olsun, kentimize yapılan veya yapılacak olan yatırımlara BIRAKIN KÖSTEK OLMAYI HER ZAMAN ÖNÜNÜ AÇARAK DESTEK OLDUK ve OLMAYA DEVAM EDİYORUZ.

Manavgat Belediyesi, kentimize yapılacak olan elektrik alt yapısı yatırımı projesinde de, ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR. Manavgat Belediyemiz, 2019 yılında TEİAŞ’ın ilgili Bakanlığa müracaatıyla hemen harekete geçerek Side-Kemer Bölgesi’ndeki 12 dönümlük belediye hizmet alanının 5.5 dönümlük kısmını, TRAFO ALANINA DÖNÜŞTEREREK, BEDELSİZ OLARAK HİZMETİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ İÇİN BU KURUMA TESLİM ETMİŞTİR.  Eğer haberde yer aldığı gibi yatırımı engellemiş olsaydık, bu alanı zamanında ilgili kuruma bedelsiz olarak teslim etmezdik.

Şimdi biz de ilgili kuruma ve yandaş basına soruyoruz.

- Yıl 2021. BU KADAR ZAMANDA YATIRIM NEDEN GERÇEKLEŞMEMİŞTİR?

-BU SÜREDE NEDEN İHALESİ BİLE YAPILMAMIŞTIR?

2. bir husus da şudur;

Manavgat Belediyemiz, yönetim politikasında her zaman tasarrufa önem vermiş, kamu kaynaklarının doğru kullanılmasından yana ilkeler belirlemiştir. Onca masraf, iş gücü, zaman ve emekle Manavgat Belediyemizce yapılan asfaltlar, yollar, kaldırımlar, hepimizin MİLLİ SERVETİDİR. Bu nedenle yapılacak olan yatırımla ilgili olarak TEİAŞ ile yaptığımız görüşmelerimizde milli servetimiz olan asfaltımızın tamamen tamir edilerek işin teslim edilmesini istemiştik. Bu istekte, Manavgat halkımızın pandemi ve yangından dolayı yaşadığı mağduriyetlerine bir yenisini eklememek amacı güdülmüştür. Amacımız, halkımızın olan milli servetine zeval getirmemek, korumaya çalışmaktır. İlgili kurumdan istenen bu talep en doğal hakkımızdır.

 

Kent olarak yaşadığımız en büyük sıkıntı, kurumların birbirleriyle program dahilinde istişareli çalışmamalarıdır. Belediyemizce halka ait olan kaynaklarla caddelerimiz, sokaklarımız güzelleştirilerek binbir emekle bu kente layık hale getiriliyor, ancak 6 ay içinde başka bir kurum çalışmayı bozarak aynı yerden hat geçirmek isteyebiliyor. Bu durum tamamen kaynak israfıdır. Eğer ki, devlete ait kurumlar, program dahilinde birbirleriyle istişareli çalışmış olsalar, bunların hiç biri yaşanmaz. Halk adına hizmetlerin telafisini ve zamanlamasını doğru kurgulamaya çalıştığımız bir dönemde, kurumlar arası görüşmelerimiz devam ederken, İHALESİ YAPILMAMIŞ, BAŞLAYIŞ Ve BİTİŞİ TARAFIMIZA BİLDİRİLMEMİŞ bir yatırımla ilgili olarak YANDAŞ BASIN ELİYLE YAPTIRILAN BU HABERLER, SON DERECE YANLIŞ VE ÇİRKİNDİR.

Kaldı ki, ÖZELLİKLE SİDE BİZİM İÇİN, ÇOK HASSAS BİR BÖLGEDİR. Side’ye verdiğimiz kıymet ve emek, herkes tarafından bilinmektedir. Ciddi yatırımlarla Side’de 40 yılın dönüşümü, belediyemiz tarafından uzun çalışma ve emeklerle gerçekleştirilmiştir. Programsız, hazırlıksız, paldır küldür yapılmaya çalışılan yatırımlar, tam aksine değer katmaya çalıştığımız SİDE’MİZE ZARAR VEREBİLİR. Turizmimizin gözbebeği olan SİDE’YE YAPILACAK BİR YATIRIMA KARŞI OLMAMIZ ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Doğru ve telafisi sağlanarak yapılacak olan yatırımların her türlüsü belediyemizce desteklenecektir. Kamuoyuna Saygılarımızla

 

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: "KÖSTEK, OLMAYI, BIRAKIN, DESTEK, OLUYORUZ",
Yorumlar
Haber Yazılımı