Haber Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 01:20 Bu haber 299 kez okundu
 
Güneşin Kadınları, üniversite öğrencilerine çorba dağıttı
Güneşin Kadınları Kooperatifi Başkanı Şükriye Karaben ve yönetimi, Akdeniz Üniversitesi Meltem Kapısı’nda üniversite öğrencilerine çorba ikram etti. Karaben, kahvaltı yapamadan okula giden öğrencilere destek olmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
YAŞAM Haberi
Güneşin Kadınları, üniversite öğrencilerine çorba dağıttı

Okulların açılması ile birlikte ülke genelinde yaşanan yurt sıkıntıları ile gündeme gelen öğrencilere destek olmak için kolları sıvayan Güneşin Kadınları Kooperatifi Başkanı Şükriye Karaben ve yönetimi, Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine sabah çorbası dağıttı. Güneşin Kadınları Kooperatifi Başkanı Şükriye Karaben, “Sabah evde kahvaltı yapma fırsatı bulmayan üniversite öğrencilerimize çorba ikram ettik. Öğrencilerimizin sabah beslenme ihtiyaçlarını karşılayıp, sıcak bir ortamda mutlu bir şekilde derslerine katılmalarını sağlamayı hedefledik. Öğrencilerimize ilk olarak mercimek çorbası ettik. Hepsinin memnun kaldığını görmek bizleri daha da mutlu etti. Bundan sonraki süreçte onların taleplerine göre çorba ikram etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Sabah 07.00’de başlayan çorba ikramına Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı Aykut Kaya, Antalya Kalkınma Politikaları Başkanı Tayfun Tozluyurt ve Döşemealtı İlçe Başkanı Ali Özbey de destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıkladığı ve Ümit Özlale hocamızın mimarı olduğu Ülkemizdeki derin yoksullukla mücadele planımız kapsamında hazırladığımız projelerimizden ilki olan Rüzgâr Gülü projesini anlatan İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı Aykut Kaya, Güneşin Kadınları Kooperatifi’nin öğrencilere yönelik yaptığı çalışmadan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti. Kaya, “Sağlıktan eğitime, istihdamdan yerel ekonomiye, yoksulluktan gelir eşitsizliğine kadar, Türkiye’nin en can alıcı sorunlarına parmak basan çok yönlü bir kalkınma projesi olarak tasarladığımız Rüzgar Gülü’nün ardından Şükriye Karaben hanımefendinin öğrencilere yönelik düşündüğü projenin olgunlaşmasına destek olmak istedik. İYİ Parti iktidarında; çocuklarımız, sağlığını, açlığı, yoksulluğu, adaletsizliği düşünmek zorunda kalmayacak” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güneşin, Kadınları,, üniversite, öğrencilerine, çorba, dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı