Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 10:51 Bu haber 1195 kez okundu
 
YAZICI, "BU BÜYÜK MİLLETE HİZMET ETMEK ONUR VE ŞEREFTİR"
Vali Ersin Yazıcı, Kardelen çiçeğinin anayurdu olan, 150 yıllık tarihi düğmeli evleriyle turistleri cezbeden Akseki ilçesini ziyaret etti. Akseki ilçesi hakkında yöneticilerinden bilgi aldı.
KÜLTÜR Haberi
YAZICI,

İlçelerdeki çalışmaları ve sorunları yerinde inceleyebilmek için ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Vali Ersin Yazıcı, Akseki ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak Akseki Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali Yazıcı’yı, Kaymakam Volkan Hülür, Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan ve Kurum Müdürlerinden oluşan bir heyet karşıladı. Kaymakam Volkan Hülür’den ilçe hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, daha sonra Akseki İlçesi Belediye Kültür Salonu’nda Kaymakam Hülür ve kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantıda Akseki’nin eğitim alt yapısı, sosyo – kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirler hakkında brifing aldı.

İlçede yapılan çalışmalar, projeler, ilçe sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda Vali Yazıcı, “Ülkemizin güzide şehri, Turizmin başkenti Antalya’da göreve başlayalı üç ay oldu. Bizler bu makamlarda Türkiye Cumhuriyetini temsil ediyoruz. Bu bilinçle görev ve sorumluluklarımızı yerine getirirken “Halkımız her şeyin en iyisine layıktır” misyonuyla hareket etmelisiniz. Bu büyük millete hizmet etmek onur ve şereftir. Halka hizmette hızlı ve çözüm odaklı davranmalıyız. Vatandaşlarımızla iletişimimizde saygı ve hoşgörülü olmalıyız. Nasıl hizmet görmek istiyorsak aynı hassasiyet ve titizlikle hizmet sunmalıyız. Devletin memuru olarak, devletin itibarını sarsacak her türlü tavır ve davranıştan itina ile kaçınmalıyız. ”dedi.

Başarı; Azmin, Çalışmanın ve Disiplinin Meyvesidir

Vali Yazıcı disiplinin olmadığı yerde başarının da olamayacağını belirterek; “ Hizmet verdiğiniz kurumlarda oluşturacağınız disiplin halkımıza vereceğiniz hizmetlere, başarı, olarak yansıyacaktır. Verdiğiniz hizmetlerle ilgili memnuniyet anketleri düzenlemelisiniz. Hizmette en kaliteliye, en hızlıya ve en iyiye ulaşmak için kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Verdiğiniz hizmetleri ölçerek daha kaliteli işler ortaya koymalısınız.” ifadelerinde bulundu.

Toplantının devamında, ülkemizin sağlık sektöründeki başarılarının dünya çapında kendini ispatladığına vurgu yapan Vali Yazıcı; “Azmin çalışmanın ve disiplinin meyvesidir bu başarı. Aynı başarıyı devletin tüm kurumlarında ve sektörlerinde de görmek için aynı disiplin, azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Güvenlik konusuna da değinen Vali Yazıcı; “Halkımızın ve şehrimizi ziyarete gelen turistlerin en temel ihtiyaçlarından olan güvenlik, oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Halkımızın ve misafirlerimizin güvenliği birinci önceliğimizdir. Turizm açısından değerlendirdiğimizde Antalya’nın herhangi bir yerinde yaşanacak güvenlik sorunu ülkemiz adına dünyanın dört bir yanında yankı bulacak ve oluşturulan güzel imajımıza gölge düşürecektir.

Bu yüzden güvenlik birimlerimizin teyakkuzda olması çok büyük bir titizlik ve gayretle çalışmalarını sürdürmesi çok önemli. Güvenlik güçlerimizin, turizm kentinde görev yapmanın bilinci ve disiplinine sahip olduğunu görüyoruz. Bu oldukça sevindirici. ”dedi.

Pandemi sürecine de değinen Vali Yazıcı, “Önümüzdeki süreç çok önemli. Pandemiyle mücadelede hep birlikte başarıya ulaşabiliriz. Tüm kurum yöneticileri ve çalışanları olarak örnek teşkil edecek duyarlılıkla Maske – Mesafe – Temizlik kurallarını eksiksiz yerine getirmelisiniz.” diye konuştu.

Akseki bilgilendirme toplantısının ardından Vali Yazıcı, Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan’ı ziyaret edip Belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi alarak, sohbet ettiler.

Tarihi ve Kültürel Değerleriyle Akseki Konakları

Antalya’nın kendine özgü tarihi Düğmeli evleriyle ünlü Akseki ilçesinde ziyaretlerine devam eden Vali Ersin Yazıcı turizme kazandırılması amacıyla, 1900’de yapılan ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi Zilalci Konağı’nın Antalya Valiliği tarafından sürdürülen, restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Yine restorasyon çalışması Antalya Valiliği tarafından yürütülecek olan Osman Yüksel Serdengeçti Konağı’nda yapılacak olan çalışmaları da yerinde inceleyerek,
yetkililerden bilgi aldı. Vali Yazıcı; “Tarihi ve kültürel değerleriyle bu güzel konakların turizme kazandırılması için devam eden ve başlayacak olan restorasyon çalışmalarının bir an evvel bitirilmesi için çalışacağız.” dedi.

Akseki Esnafıyla ve Vatandaşlarla Buluşma
Vali Ersin Yazıcı Akseki merkezdeki esnaf ve işletmeleri ziyaret etti. Onlarla sohbet eden Yazıcı; Pandemi tedbirlerine dikkat etmelerinin kendileri ve halk sağlığı açısından ehemmiyetine vurgu yaparak bol kazançlar ve hayırlı işler temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZICI,, "BU, BÜYÜK, MİLLETE, HİZMET, ETMEK, ONUR, VE, ŞEREFTİR",
Yorumlar
Haber Yazılımı