Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 21:30 Bu haber 331 kez okundu
 
'TURİZMCİ İFLASIN EŞİĞİNDE!'
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi'den önerge...
TURİZM Haberi
'TURİZMCİ İFLASIN EŞİĞİNDE!'

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde “Turizm sektörü, pandemi döneminde devletten yeterli desteği göremedi" söyledi.

Milletvekili Feridun Bahşi önergesinde; “Turizm sektörü, işsizliğin azaltılması, net döviz girdisinin arttırılması, bölgesel ve ülke çapında başka pek çok sektörün desteklenmesi anlamında çok önemli bir yere sahiptir. Ancak Turizmci pandemi döneminde devletten beklediği desteği görememiştir” Dedi

Ekonomik kriz ve pandemiyle birlikte turizmin zor günler geçirdiğini belirten Feridun Bahşi, turizmcinin  iflasın eşiğine geldiğini söyledi. TBMM’ye verdiği Önergesinde turizm çalışanlarının aşı konusuna da değinen Bahşi,''Pandemi sonrası normalleşmenin hızlanması ve ülke ekonomisinin hızla normale dönmesi için turizm sektörü çok önemlidir. Bundan dolayı Turizm çalışanlarının sezon öncesinde aşılanmasının uluslararası pazarlamaya büyük ve önemli etkisi olacaktır'' diye konuştu.

Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ Kültür ve Turizm Bakanına soruları yöneltti;

1-Pandemi döneminde Türkiye ekonomisinin can damarı olan turizm sektörüne hak ettiği değer ve desteğin verildiğini düşünüyor musunuz?

2-Turizmcilerin borçlarının ertelenmesi hiçbir fayda sağlamamaktadır. Bu yüzden turizmcilerimize hibe desteği vermek için bir çalışmanız var mıdır?

3-SGK, muhtasar ödemeleri, elektrik, su ödemeleri ve çalışanların ücretleri konusunda işletmelere destek olmak için bir çalışmanız var mıdır?

4-Türkiye'de turizm çalışanlarının öncelikli aşılanması ve aşılama programının biran önce açıklanması için bir çalışmanız var mıdır?

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'TURİZMCİ, İFLASIN, EŞİĞİNDE!',
Yorumlar
Haber Yazılımı