Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 13:23 Bu haber 899 kez okundu
 
Kobilerin hareket kabiliyetini arttıralım
Yeni Antalya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Arif Afşin, SGK İl Müdürü Nejat Deniz'e ve İş Kur Müdürü Veli Tekkanat’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Kobilerin hareket kabiliyetini arttıralım

Yapılanlar olumlu, yeni beklentilerimiz var

Afşin, SGK ve İşkur makamlarında gerçekleşen ziyarette pandemi sürecinde hükümetin en önemli adımı 7256 sayılı yapılandırma kanunu hakkında teşekkür etti. Ziyarette esnafın beklentilerini dile getiren Afşin,

*Sicil Affı çıkarılsın; Hükümetin Pandemi yardımlarına ilaveten ekonominin çarklarının yeniden güçlü bir şekilde dönmesi için kobi’den tüccara her kesimin beklentisi gerçekleştirilsin.

*İcra konulmasın; Hükümetin esnafa destek verdiği kira yardımı ve her türlü devlet kaynaklı hibe para icra kapsamı dışında olsun.

*Matrah artırımı yapılsın; mükellefler ile mali idare arasında devam eden ihtilaflı işlemlerin sona erdirilmesi, matrah artırımı yoluyla inceleme ve tarhiyat risklerinin ortadan kaldırılması ve işletme kayıtlarında fiili durum ile kaydi durumun uygun hale getirilerek düzeltilmesi yani bir nevi mükelleflerle devletin barışması sağlansın. Matrah artırımı bir kaynak, ekonomiye katma değerdir dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kobilerin, hareket, kabiliyetini, arttıralım,
Yorumlar
Haber Yazılımı